Історія

Одеський цементний завод розпочав свою роботу в 1965 році.

 Оскільки регіон знаходиться далеко від найбільш промислово розвинених районів країни, завод був побудований для того, щоб задовольнити місцевий попит на цемент, маючи тому обмежену виробничу потужність.

8 вересня 1965 була запущена обертова піч № 1, а в листопаді 1966 розпочала свою роботу обертова піч № 2. У тому році виробництво цементу склало 165,5 тис. тонн.

Завод продовжував нарощувати виробничі потужності, і в 1971 році було досягнуто проектної потужності 320 тис. тонн.

Спочатку родовище сировини - вапняку й глини - знаходилося за 2 км від заводу.

У 1973 році був розроблений Єлизаветівський кар'єр цементної сировини. Він знаходився в 40 км від заводу, і туди було переміщено гірниче обладнання. У 1986 році була введена в дію приватна гілка від станції Кар'єрна, що дозволило перевозити сировину залізницею. Після виснаження покладів були проведені рекультивація земель і підготовка сільгоспугідь.

Будівництво сушильного відділення для шлаку в 1976 році з навальним зберіганням дозволило запустити виробництво нового цементу — сульфатостійкого шлакопортландцементу — і водночас збільшити обсяг промислового виробництва до 360 тис. тонн.

У травні 2005 р. завод був придбаний португальською компанією C + PA (Cimento e Produtos Associados, SA), чиїми акціонерами є CIMPOR Cimentos de Portugal SA (один зі світових провідних виробників цементу) і Teixeira Duarte, Engenharia e Construções (крім іншої профільної діяльності, є провідним португальським підрядником).

Компанія зосередила свою увагу й кошти на реалізації низки інвестиційних проектів на Одеському цементному заводі, спрямованих на поліпшення позиції компанії за екологічними показниками виробничої діяльності, виробничими потужностями, контролем якості, зберіганням, відвантаженням. Однак формування сучасної компанії, що пропонує якісний товар і чудовий сервіс, неможливе без якісного персоналу, команди професіоналів. Тому були прийняті на роботу нові кваліфіковані працівники, а також молоді спеціалісти; почало проводитися інтенсивне навчання, що стосується, в першу чергу, технічних і технологічних фахівців; були покращені умови по зарплаті, побудована нова їдальня, роздягальні та душові. Додатковою перевагою роботи в компанії з іноземними інвестиціями стала можливість для всіх бажаючих працівників відвідувати курси англійської мови та комп'ютерні курси.

У 2011 році міжнародний холдинг CRH Group купив контрольний пакет акцій ТОВ «Цемент». Тоді ж було прийнято рішення про зупинку печей і перехід на клінкер, вироблений найбільшим дочірнім підприємством CRH в Україні ПАТ "Подільський цемент", де в 2011 році була введена в експлуатацію найбільша в Європі нова сучасна лінія виробництва клінкеру сухим способом.

На сьогодні виробнича потужність Одеського цементного заводу становить 0,5 млн тонн цементу в рік. Компанія є лідером на ринку Одеської області, а також активно розвиває ринки сусідніх областей. В даний час ТОВ «Цемент» є одним із найсучасніших підприємств галузі, яке пропонує продукцію високої якості, бореться з реалізацією фальсифікованого цементу на українському ринку, а також будує тісні, взаємовигідні й засновані на довірі стосунки зі своїми клієнтами.

Опубліковано на умовах CC BY 4.0 International