ДО СПИСКУ ЗАПИСIВ

Орест Федас, ПрАТ «Миколаївцемент»

Орест Федас, менеджер з управління сировинних матеріалів ПрАТ «Миколаївцемент», 38 років

Оресте, які Ваші основні завдання у компанії CRH?

Я є членом великої родини CRH і моє основне завдання тут – це забезпечити правильний процес отримання-розвантаження-складування-перевезення сировинних матеріалів для забезпечення безперервної роботи обладнання з випуску цементу. Крім того, я повинен створити всі умови для безпечної роботи працівників підприємства і підрядних організацій, які пов’язані з перевезенням сировинних матеріалів та їх складуванням.

Розкажіть трохи про себе.

Я працюю на ПрАТ «Миколаївцемент» (що в складі CRH з 2013 року) з 2002 року. Тобто вже 15 років. Я прийшов працювати на підприємство, будучи студентом 5-го курсу НУ «Львівська політехніка», Інституту хімії та хімічних технологій. Там я здобув спеціальність інженера-технолога в’яжучих неметалевих силікатних матеріалів. Коли прийшов на завод, то почав працювати помічником машиніста цементних млинів. Згодом став машиністом цементних млинів, а у 2006 році мене призначили на посаду інженера-технолога. З 2015 року я на посаді менеджера з управління сировинних матеріалів.

(Коли одночасно навчався в університеті і працював на заводі, то свої знання доповнював одне одним, чого не знав в Інституті – розказали на підприємстві і навпаки, тому під кінець навчання я став практично зразковим студентом. Моя дипломна робота базувалася виключно на знаннях та практиці, які я здобув на Миколаївцементі).

За ті роки, що я пропрацював робітником, я вивчив усе виробництво зі середини, що допомогло мені в майбутньому, коли я став інженером-технологом. Але не менше зусиль і коштів вклала в мене компанія, яка сформувала з мене спеціаліста.

Який він звичайний день для Вас?

У мене день починається з вечора. Саме ввечері я дізнаюся інформацію про підходи сировинних матеріалів до заводу. Вранці, ще до початку робочого дня, я дізнаюся від начальників нічної зміни про проведену роботу. Аналізую всю ситуацію, контактую з підрядними організаціями, замовляю транспорт, організовую потрібну кількість працівників для певних видів робіт і тоді їду на роботу.

На роботі я вже починаю працювати з документами, збираю дані з різних ресурсів, аналізую їх, контролюю процес переміщення сировинних матеріалів по заводу і їх складування. Але найвідповідальнішими все - таки є вранішні години, коли потрібно спланувати весь робочий процес так, аби правильно та якнайпродуктивніше виконувалися завдання протягом дня. Головне - збалансувати роботу людського ресурсу та машин. Пріоритет – 100% охорона праці.

У Вашій професії за роки роботи на підприємстві чим Ви найбільше гордитеся?

За 15 років праці горджуся тим, що жодні мої дії, моя робота не призвела до будь - яких травм і аварій на підприємстві.

Також гордий, що став одним із членів проектної команди, яка готувала до введення в експлуатацію нову технологічну лінію закритого циклу виробництва цементу у 2006 - 2008 роках. Це був великий і цікавий проект, нові технології, автоматизація роботи, контроль процесів, вивчення алгоритму запуску та зупинки обладнання, навчання персоналу.

На сьогоднішній день я також є у проекті, який стартапив 2 роки тому – це організація схем маршрутів для безпечного і ефективного переміщення сировини на території заводу. Проект ще впроваджується, він включає розміщення по території заводу спеціальних знаків, навчання водіїв, .в тому числі водіїв підрядних організацій тощо. Хоча процес навчання у нас безперервний і досконалості немає меж, ми постійно вдосконалюємося.

Ще однією моє гордістю та моєю опорою водночас є моя сім’я. Нещодавно до нас прийшла велика радість, у нас із дружиною народилося 2 синочки – Ігорчик та Віталік. Наше велике щастя, наше майбутнє і чудо, на яке ми чекали 15 років, заради чого варто жити, працювати та творити.

На Вашу думку, як Ви можете допомогти компанії CRH досягти своєї мети як провідного бізнесу в галузі будівельних матеріалів у світі?

В першу чергу свою місію я вбачаю у тому, щоб докласти максимум зусиль, аби передбачити і попередити будь-яку небезпеку, яка може виникати на підприємстві, задля уникнення травм працівників та збереження їх здоров’я і життя.

Як член великої родини я прагну продовжувати працювати в команді CRH, вчитися самому і ділитися своїм досвідом та знаннями з колегами. Щоденною працею спрямовую усі свої дії для підвищення ефективності роботи підприємства.

ДО СПИСКУ ЗАПИСIВ